El Gordo de Navidad

El Gordo de Navidad – історія створення

Лотерея «Навидад» (El Gordo de Navidad) – різдвяна іспанська лотерея, правила проведення якої не змінювалися з дати заснування, тобто з 1812 року. Навіть громадянська війна в Іспанії не стала приводом для припинення розіграшів. На час вони були перенесені з Мадрида до Валенсії, а після повалення режиму республіканців повернулися назад.

За популярністю лотерея стала другою у світі, а за розміром призового фонду взагалі є лідером. Історія El Gordo de Navidad – це традиції декількох поколінь, що дбайливо зберігаються донині. Дані, зібрані в 2012 році, показують, що розмір призового фонду за умови купівлі всіх білетів становив би 2,52 млрд євро, і це тільки 70 % загального доходу від продажів. У 2013 році загальний призовий фонд досяг 2,24 млрд євро.

Назва лотереї El Gordo перекладається як товстун. Так само називається суперприз – джекпот.

El Gordo de Navidad

El Gordo de Navidad: квитки

Основа розіграшу – квитки з номерами від 00000 до 99999 (усього 100 000 шт.). Оскільки гра стала дуже популярною, то кількість бажаючих узяти участь, перевищує кількість білетів. Тому організатори змушені випускати кожний білет декілька разів під різними серіями.

Вартість білета – 200 євро. Немало, але в гравців є можливість купувати не цілий білет, а десяту частину за 20 євро. Разом кожний білет містить 10 десятин. Також можна придбавати білети спільно. Якщо білет виявляється виграшним, то власник десятини отримає тільки 10 % від виграшу.

Є можливість купити ще меншу частину, ніж десятина. Часто підприємства купують певну кількість білетів і забезпечують такими міні-внесками всіх співробітників.

Більшість іспанців протягом усього року взагалі не беруть участі ні в яких лотереях, але на різдво обов’язково купують собі частину білета, обмінюються білетиками з рідними та друзями і т. д. Navidad – це більше традиція, ніж бажання збагатитися.

El Gordo de Navidad

El Gordo de Navidad – правила та особливості проведення

Розіграш призів проводять учні певних іспанських шкіл. Присутні на розіграші люди одягаються в екстравагантні костюми із принтами на лотерейну тематику.

Ведучі дістають кульки із двох барабанів. У першому знаходиться 100 000 куль, пронумерованих від 00000 до 99999 (як білети). У другому – 1 807 куль, на які нанесено суми грошових призів.

За раз дістають 2 кулі, які і формують виграш для певного номера білета. Ці пари вивішуються на загальний огляд. Якщо діти дістають дуже великі призи, то проспівують номери виграшних білетів, показують їх журі та демонструють на спеціальну камеру. Для кожної серії білетів проводяться окремі розіграші.

Кульки виготовляються з дерева. Маркування на них наноситься лазерним методом, щоб виключити зміну розміру через шар фарби та зрівняти ймовірність випадіння кожного з них.

Як бачите, у різдвяній лотереї використовується нетрадиційна схема розіграшу. В іграх, які проводяться протягом року, зазвичай дістають декілька куль із наборів із невеликою кількістю кульок.

El Gordo de Navidad

Ваші шанси

Багато ставляться до лотерей скептично, але El Gordo de Navidad належить до ігор із великою ймовірністю перемоги. Якщо порівнювати з Euromillions, то ваші шанси взяти джекпот зростають майже в 116 000 разів. Можливо, саме тому лотерея стала дійсно популярною, незважаючи на високу ціну білетів.

Почніть грати в El Gordo de Navidad

Наш сайт надає доступ на офіційний інтернет-ресурс лотереї. У разі перемоги вашого білета ви гарантовано отримаєте виграш. Попереджаємо, що використання ненадійних сайтів для купівлі лотерейних білетів не може бути гарантією одержання грошових виплат. Не дозволяйте шахраям наживатися за ваш рахунок.

Вимоги та обмеження

Гравцям лотереї не може бути менше 18 років. Беручи участь у розіграшах, ви потрапляєте під дію законодавства вашої країни проживання та країни проведення лотерей. Будь ласка, не порушуйте закон, це не гарантує вам виплату призів у разі перемоги білета.

На куплену одним гравцем частину білета (внесок, десятину або цілий білет) може претендувати тільки сам покупець. Виграш із нього не може забрати інша людина.

Якщо куплений білет виявився щасливим і приніс вам певну суму, отримати кошти ви зможете тільки в тій країні, у якій перебували на момент проведення розіграшу.

 • Visa1
 • Payp
 • Skrill1
 • Giropayidea11
 • Sofort1
 • Nortgeotrast11
 • Nortonsec
 • Mcafeesec
 • Geotrustsec
 • Trustsec
 • Garsatifsec
 • Webutationsec